MÜŞTERİ ÇAĞRI SİSTEMLERİ

Müşteri çağrı cihazı ünitesinin kullanılması ile müşterilerinizin kasa önünde kuyrukta beklemesine gerek yoktur. Müşterinin siparişi hazır olduğunda Sinyan Verici ile müşteriye uyarı gönderilir ve müşteri siparişini almak için gelir. Bu sistem, özellikle self-servis hizmet veren işletmeler için çok kullanışlıdır. İşletmenizdeki kargaşayı önler ve müşterilerinizin daha rahat hissetmesi sağlanır.  Aynı zamanda, müşterinin siparişi hazır olduğunda müşteriyi aramanıza gerek kalmaz. Çağrı cihazlarının uyarı şekli ses, titreşim ve ışık olarak ayarlanabilir.
Bilpars : Kablosuz çağrı ve alarm uygulama örnekleri

 

Uygulama: çağrı düğmeleri (su geçirmez, iç ve dış mekan kullanımına uygun), Masa / Duvar tipi  alıcı ünite, kol saati şeklindeki el alıcılarından oluşur. Tamamen otel, lokanta, cafe, bar, beach bar, spa, kamp, konferans salonu vb yerlerde çağrı yönetimini kapsar. Sistem bağımsız veya sipariş sistemi uygulamaları ile bağlantılı olarak çalışabilir. Büyük mesafeleri kapsamak için güçlendirici kullanmak da mümkün bulunmaktadır. Düğmeleri havuzlarda, plajlarda, denize girerken,  sauna içinde vs  kullanabilirsiniz.Su içinde ve dışında kullanılmak için tasarlanmıştır.

İşte uygulamanın örnek birkaç kullanılabilirlik  alanları şunlardır:

 • Müşteri, mutfak veya  yöneticisi tarafından görevli/garson çağrılması.

 • Bir konferans salonunda konuşmacı/söz almak isteyen çağrısı için.

 • Sosyal alarm (panik düğmesi) acil yardım çağrısı için

A. Garson çağrı örneği

Örnek: Bir sahil restoranın, 100 masası ile 25 şezlongu arasından yol geçmektedir.  Müşteriler oturdukları maslarından ve şazlonglarından rahatlarken sipariş vermektedirler. Fakat ne yazıkki bir  garson yoksa hem masalara hemde şezlonglara servis yapmak zor olacaktır.

Çözüm: Her şezlonga ve uzak masaya bir bilpars buton yerleştirilmiştir.  sorunu çözmüştür çünkü şimdi servis Ya da hesap istemek için müşteriler ilgili düğmeye basar ve garson bileğindeki saat veya masa tipi  alıcısı sayesinde anında haberdar olur, Aynı zamanda işletme müdürü masasında  müşterinin çağrısını görebilir ve hizmetin zamanında yapılıp yapılmadığını kontrol edebilir.  Aynı zamanda gün içinde kaç çağrı alındığı, bu çağrıların ne zaman karşılandığı gibi bilgileri içeren istatistikleri kontrol edebilir. Hatta resmi tamamlamak için siparişin hazır olduğunu bildirecek bar ve mutfağa da konulabilir.

Sonuç:

 • Doğrudan ve gizli müşteri hizmetleri.

 • Sakin ve rahat bir ortam yaratın.

 • Personel verimliliğini artırın.

 • Müşteri hizmetleri için daha az zaman.

 • Garsonlar ve bekleme süresi (kat olarak kalabalık) azaltın.

 • Üçüncü cihazı (genellikle rahatsız edici sesli bir çan) kullanmayı bırakın.

 • Referans istatistik ve müşteri hizmetlerinin tam kontrolü.

B. Ekip çağrı sistemi

Örnek: Maliyeti nedeniyle kablolu iletişim sistemi kuramayan büyük bir otel, personelini resepsiyondan çağırmak için kesin ve etkin bir yol aramaktadır.

Çözüm: Her ekip üyesine bir alıcı saat sağlanır ve resepsiyona çağrı cihazı kurulur. bilpars problemi çözmüştür çünkü bir çalışan çağrılacağı zaman, resepsiyonist Ya da müdür o istenilen kişiyi çağırmak için bir düğmeye basması yeterli olacaktır.
Çalışan saatinde çağrıyı görür ve resepsiyona gitmesi gerektiğini anlar.

Sonuç:

 • Sıfır maliyetli iletişim.

 • Her zaman doğrudan hizmet.

 • Ekibin etkinliği artar.

 • Ekip ile doğrudan ve net iletişim.

C. Konuşmacı çağrı uygulaması

Örnek: Konferans ve konuşmalar için büyük bir salonu olan bir otel veya büyük bir restoranda, katılımcıların söz almak için yöneticiden söz istemeleri gürültüden dolayı çok zor olmaktadır. En yaygın çözüm profesyonel kablolu konsol ve mikrofon sistemi kurmaktır. Fakat bu çözüm sadece pahalı olmakla kalmayıp salonu başka amaçlarla kullanmak isteyen otel yönetimi için efektif değildir.

Çözüm: Her masaya bir kablosuz çağrı cihazı, konferans yöneticisine de bir alıcı cihazı vermektir. bilpars sayesinde söz almak isteyen katlıımcı düğmeye basarak isteğini iletir ve kordinatör de bu isteği alacısı aracılığıyla ses ve kesinti olmadan öğrenir.

Sonuç:

 • sıfır maliyetli iletişim.

 • kablo karmaşasına gerek kalmaz.

 • konuşmacıya ulaşmanın hızlı, net ve etkin yolu

D. Acil çağrı uygulamaları

Örnek: Otellerdeki kazaların çoğu duşta veya banyoda meydana gelmektedir. İşte bu yüzden oteller bağlayıcı bir düzenleme olmadığı halde banyolara kablolu cihazlar kurmaktadır. Bu tür bir sistem kurmak isteyen bir müşterimiz maliyeti çok yüksek bulmuştur.

Çözüm: Her odada küvet veya duşa yakın bir yere üzerinde acil çağrı düğmesi bulunan su geçirmez kablosuz çağrı cihazları ve resepsiyona masa/duvar tipi  alıcı kurmaktır. bilpars ile müşteri ihtiyaç duyduğunda sadece acil çağrı cihazdaki düğmeye basarak resepsiyonu anında hangi odadan yardıma ihtiyaç duyulduğunu bilgilendirebilir.

Sonuç:

 • Sıfır maliyetli iletişim.

 • Anında tepki veren personel.

 • Güvenlik kontrollerinin maksimizasyonu.

 • Kablo karmaşasına gerek kalmaz

 

 

 

 

 

 

Bizi Tercih Edenler
MUYA POLİÜRETAN A.Ş


    
CADDE TIP MERKEZİ HEMŞİRE ÇAĞRI

DİVAN İSTANBUL ASİA HOTEL GARSON ÇARĞI

İSTANBUL ENERJİ MAKAM ÇAĞRI CİHAZI

 MKE MAKİNA KİMYA MAKAM ÇAĞRI SİSTEMİ

 TÜRKERLER HOLDİNG MAKAM ÇAĞRI

 GARSON ÇAĞRI VE PERSONEL KONTROL SİSTEMİNİ KULLANMAKTADIR.